Kom ihåg mig?
Home Menu

Menu


KTH-attacken?

 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Oläst 2010-03-15, 00:29 #11
patrikweb patrikweb är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
 
Reg.datum: Nov 2004
Inlägg: 6 096
patrikweb patrikweb är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
 
Reg.datum: Nov 2004
Inlägg: 6 096
Citat:
Ursprungligen postat av tartareandesire Visa inlägg
Du gillar verkligen inte "samhället"? Jag tror faktiskt du hade tagit mer skada om tåget hade sprängts i luften men det är bara en gissning. Det är tur för oss andra att du inte har ett jobb i "samhället".
Om det hade gjort det, men den risken är så liten så den är värd mer att ta än att stoppa alla tåg.

Jag köper inga lotter till mig själv exempelvis för det vet jag att oddsen är emot mig, skulle oddsen varit lika stor att det inte var ett falsk hot så skulle jag inte riskerat något.

Men som det ser ut idag så är det mindre skada att ta risken. Samtidigt som det är idag så är det mer skada att inte ta risken än att ta den.

Anser fortfarande att samhället ska ersätta för deras beslut dom tar, ett beslut att inte vara så korkad att köpa lotter och förlora pengar kan jag själv ta. Men får inte besluta i saker myndigheter gör när det kommer olika bombhot.

Dom borde alla fall införa att jag har rätt att göra avdrag för direkta och indirekta kostnader för beslut myndigheter fattar.
patrikweb är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat
 

Taggar
kth


Aktiva användare som för närvarande tittar på det här ämnet: 1 (0 medlemmar och 1 gäster)
 

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 10:05.

Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
 
Copyright © 2017