FAQ |
Kalender |
|
![]() |
#1 | ||
|
|||
Klarade millennium-buggen
|
+ Snygg!
+ Rolig + Kul timeline, men gör dem till riktig text och skriv ut årtal o Svart som inledningsfärg tror jag inte på - de andra var skönare o Bild på dig? o Några länkar till faktiska projekt - Följer inte kodstandard - Städa upp i koden, all css i egen fil, inte dubletter av js-script - Comhemsida istället för helt egen domän - Ingen text på sidan, vilket kommer att resultera i att sökmotorer kommer ta med formuläret, inte det du vill säga. |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#2 | ||
|
|||
Medlem
|
Jag tycker det är alarmerande dåligt att man inte kan markera texten utan allt är i bilder. Det skulle jag fixa till först! Sedan är texten åtminstone i Portfolio-avdelningen och kontaktformuläret väldigt svårläst.
|
||
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | |||
|
||||
Flitig postare
|
Tre punkter som jag tänkte på:
1. Gör texten större under din "Portfolio" och "Om mig"-avdelning 2. Gör om citatet på startsidan till text istället för en bild. 3. Varför ska jag berätta min budget? Har "auto-delete" på alla som har för låg budget eller vad är grejen? ![]() Snygg i övrigt, riktigt goa färger! |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#4 | ||
|
|||
Nykomling
|
Tycker du gjort det bra för en första portfolio
![]() |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#5 | ||
|
|||
Mycket flitig postare
|
Oavsett vad alla inkl. jag säger så ser sidan helt okej ut. Bra kreativitet, och det gillar jag. Forstätt på den banan! Förbättra dig hela tiden dock, och ta åt dig av kritiken du fått från denna tråden. Men allra viktigast är nog att du inte skall se någon som helst kritik som negativ - se dem som en möjlighet att förbättra dig!
Du kommer bli en duktig och framgångsrik webbutvecklare, det vågar jag tro! |
||
![]() |
![]() |
Svara |
|
|