FAQ |
Kalender |
|
![]() |
#1 | |||
|
||||
Flitig postare
|
Hörde Oderland.se kör LiteSpeed med LightSpeed Cache på deras nya konton och håller på att uppdatera till NWMe diskar på alla lagringskluster, underbar kombination som kommer vara grymt snabbt ..
Mitt lilla tips .. ;-) Inleed har fortfarande inte uppdaterat sina Inleed Pirme konton till TLS 1.3, så jag funderar på att flytta därifrån själv till Oderland.se nu, i övrigt får du massor för pengarna på ett Inleed Prime konto. Senast redigerad av GRL den 2019-10-04 klockan 14:18 |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#2 | ||
|
|||
Medlem
|
Citat:
![]() |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | |||
|
||||
Flitig postare
|
Oderland bör vara otroligt mycket snabbare med LiteSpeed, LiteSpeed Cache & NVMe diskar samt TLS 1.3 för säkerhet och optimering av SSL anslutningen.
Inleed ska senare uppdatera till TLS 1.3 när deras DirektAdmin är kompatibelt enligt dem själva, samt att jag har för mig att dem inte kör NVMe utan vanlig SSD. Testar du båda, så skriv sedan ett svar här i tråden, då det vore intressant att ta del av resultaten .. =) |
|||
![]() |
![]() |
Svara |
|
|