Kom ihåg mig?

Cloudrusher - Prestanda och säkerhet

 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Oläst 2013-07-16, 20:24 #1
pelmereds avatar
pelmered pelmered är inte uppkopplad
Har WN som tidsfördriv
 
Reg.datum: May 2010
Inlägg: 1 342
pelmered pelmered är inte uppkopplad
Har WN som tidsfördriv
pelmereds avatar
 
Reg.datum: May 2010
Inlägg: 1 342
Kul!
Jag har använt och testat flera likande tjänster(PageSpeed, Yotta, Cloudflare) och jag tycker det är väldigt smart och bra tjänst som man bör ha om man driver en seriös hemsida.

Jag tycker dock inte att du riktigt svarade på frågan vad det är som skiljer er ifrån de andra. Är det något speciellt ni kan erbjuda?

Har ni bestämt vad tjänsten kommer kosta? Om inte vad tror ni på ett ungefär?
pelmered är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat
Oläst 2013-07-18, 18:58 #2
Vimea Vimea är inte uppkopplad
Nykomling
 
Reg.datum: Jul 2010
Inlägg: 16
Vimea Vimea är inte uppkopplad
Nykomling
 
Reg.datum: Jul 2010
Inlägg: 16
Citat:
Ursprungligen postat av ITisGood.se Visa inlägg
Kul!
Jag tycker dock inte att du riktigt svarade på frågan vad det är som skiljer er ifrån de andra. Är det något speciellt ni kan erbjuda?

Har ni bestämt vad tjänsten kommer kosta? Om inte vad tror ni på ett ungefär?
Vad roligt att du uppskattar vår idé!

Vi ser till att skilja oss från andra tjänster i samma kategori igenom att både förenkla tjänsten som sådan, i allt från registrering av en webbplats till hur vi utformat vår administrationspanel. Vi arbetar också med andra tekniska lösningar för att maximera hastighet och försäkra oss om att vår kunds applikation är så säker som möjligt, och försöker att attackera problemen från ett annat perspektiv än vad som är gjort tidigare.

Den största anledningen till hur vi skiljer oss från andra tjänster är vårt engagemang i varje kund och den strävan vi har efter att alltid leverera den mest effektiva tjänsten möjligt. Här kommer en grundläggande syn in, som återspeglar sig i allt från service till hur man ser på ett prestandaöverskott för tjänsten.

Vi kommer snart att uppdatera vår webbplats, och öppna upp ett antal funktioner som hör till tjänsten. Dessa kommer ännu mer att förtydliga hur vi skiljer oss från andra tjänster. Alla som ansökt om ett BETA-konto kommer också löpande få information kring tjänstens utveckling.

Vänligen,
Kristoffer
Vimea är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat
Svara


Aktiva användare som för närvarande tittar på det här ämnet: 1 (0 medlemmar och 1 gäster)
 
Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 16:37.

Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
 
Copyright © 2017