Kom ihåg mig?

Vill du jobba från ett varmare land i vinter?

 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Oläst 2010-10-04, 16:03 #11
Tore Tore är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Nov 2009
Inlägg: 62
Tore Tore är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Nov 2009
Inlägg: 62
@Knullis, bra information om kostnadsläget där nere. Jag har aldrig varit i Thailand själv så jag vet inte vad det kostar. Vet bara att folk sagt att det är billigt där

Vi väljer att åka till ett land som är billigt så att fler ska kunna åka med. Huvudtanken bakom är dock att njuta av värme och solsken istället för mörker och kyla i Sverige. Och att göra det tillsammans med ett stort gäng entreprenörer.

@Terabyte
Bra input om kostnader och effektivitet. Jag har inget boende i Sverige så jag har inga räkningar där. För andra är det nog annorlunda.

Huruvida man klarar av att vara effektiv eller inte är en del av utmaningen. Det är en av anledningarna till att jag och Christoffer vill ha med oss fler på resan. Att sitta i ett rum med 10 andra gör en mer motiverad att arbeta effektivt än om vi var själva på ett hotellrum.
Tore är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat
 


Aktiva användare som för närvarande tittar på det här ämnet: 1 (0 medlemmar och 1 gäster)
 
Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 16:33.

Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
 
Copyright © 2017