Kom ihåg mig?
Home Menu

Menu


Erotiska linkdumpsajter

 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Oläst 2005-01-01, 23:16 #1
Saints avatar
Saint Saint är inte uppkopplad
Mycket flitig postare
 
Reg.datum: Dec 2004
Inlägg: 649
Saint Saint är inte uppkopplad
Mycket flitig postare
Saints avatar
 
Reg.datum: Dec 2004
Inlägg: 649
Halloj. Lyckades att köpa ett JÄKLIGT bra domännamn innan nyår som har ca 250 typeins bara under dagen (har haft servern avstängd under nätterna) - har ingen aning, men jag tror att det är bra (?). Skall sätta upp en erotisk linkdumpsajt för domänet och undrar lite hur det funkar med att få in pengar från annonsörer samt vad och "vilka" man får akta sig för.

Kodningen blir nog klar denna månad och tanken är att köra utan banners i alla fall de första månaderna tills man får bra med besökare för att sedan börja leta annonsörer. Det är även det jag undrar lite över då jag skulle föredra att hemsidan förblir utan banners till porrbutiker etc, istället skulle jag vilja dra in pengar på att folk registrerar sig på affiliates som vi länkar till och som då lockar med att visa upp gratis bilder/filmer och när man är nöjd med kvaliten så registrerar man sig.

På så sätt förblir hemsidan "ren" ...eller är det dumt att utesluta banners? Målet är inte att försöka leva på hemsidan, utan det är bara ett intressant projekt just nu. men bara därför att det är ett intressant vill jag ju självklart inte gå minus månad efter månad -- kan tänka mig att bandbredden kommer att kosta en bra summa.

Tacksam för svar.
Saint är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat
 


Aktiva användare som för närvarande tittar på det här ämnet: 1 (0 medlemmar och 1 gäster)
 

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 08:40.

Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
 
Copyright © 2017