FAQ |
Kalender |
|
![]() |
#1 | |||
|
||||
Flitig postare
|
Tack för svar...
Men det blev denna: https://www.futurehosting.com/virtua...d-vps-hosting/ med NGINX på samt ett bra CDN. Vi får se hur det klarar sig. HHVM hade jag gärna även kört, men då det inte riktigt lirar som det ska än avvaktar jag med det. Wordpress + WooCommerce kommer ligga på burken. Att tillägga så gillar jag Futurehosting då de har managed och grym support när man väl behöver det. Senast redigerad av niklas_SWED den 2015-06-01 klockan 00:33 Anledning: Tillägg |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#2 | |||
|
||||
Flitig postare
|
Vad menar du med detta? Är det lösningen som inte lirar med HHVM eller menar du att du har problem med själva HHVM? Alla PHP-baserade sajter jag släpper rullar numer på HHVM, riktigt snabbt vilket man märker när besökarna börjar trycka på.
|
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | |||
|
||||
Flitig postare
|
HHVM är riktigt snabbt det håller jag med om, men HHVM har brukar lägga av 1 gång om dagen och det är inte alltid som i mitt fall kör jag ps-watcher startar om HHVM igen då HHVM daemon fortfarande rullar fast HHVM har kraschat.
|
|||
![]() |
![]() |
Svara |
|
|