Kom ihåg mig?
Home Menu

Menu


Någon mupp beställer massa saker i mitt namn!

 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Oläst 2014-07-30, 12:47 #1
Vebut Vebut är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Apr 2008
Inlägg: 263
Vebut Vebut är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Apr 2008
Inlägg: 263
Citat:
Ursprungligen postat av patrikweb Visa inlägg
Polisen utreder inte brott dom lägger ner dom ;P Massa extra fortkörningskontroller har dom all tid i världen för så dåligt prioriteringar av resurser på hög nivå.
Varför skulle de försöka utreda? Det ger bättre statistik att ta sig an lagbrott de kan lösa, t.ex. fartsyndare som utan vidare ansträngning gör att målet är löst på plats. Sen om Sven Svensson får böter/fängelse för något som helt klart är identitetsbrott skiter de väl i. Polisen i ett nötskal, är precis som alla andra - där för att se bättre ut en andra distrikt, men skiter fullständigt i allmänheten.

TS; Du kanske ska försöka få tag på någon som är duktig på att undersöka dessa saker utanför polisen, sen när du har bevis presentera dem - då kanske polisen ser intresset att "lösa" ett mål med lite svårare status. Själv vet jag inte vart man ska vända sig då men kanske någon annan här vet?
Vebut är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat
Svara


Aktiva användare som för närvarande tittar på det här ämnet: 1 (0 medlemmar och 1 gäster)
 

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 13:31.

Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
 
Copyright © 2017