| FAQ |
| Kalender |
|
|
|
|
#1 | ||
|
|||
|
Medlem
|
ok Gustav, PM:ar imorn om jag tror lika mycket på detta efter att jag gjort några skisser ikväll
|
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#2 | ||
|
|||
|
Medlem
|
Angående att skapa appar som lyckas så har en app utvecklare skrivit två mycket bra artiklar om hur han på 1 år skapade en succé app.
http://mobile.smashingmagazine.com/2...ea-and-design/ http://mobile.smashingmagazine.com/2...keting-launch/ Del ett är om hur man skapar en awesome app. Del två handlar om hur man tar sig igenom bruset. |
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#3 | |||
|
||||
|
Klarade millennium-buggen
|
Citat:
Personligen så kan jag en hel del om att driva företag, men jag kan inte ett smack om appar. Jag har i princip problem med att få igång min iPhone om knapplåset råkar gå på. Men jag har en polare vars bror grundade Truecaller. Så jag vet exakt vem jag skulle koppla in om jag investerade pengar i en app. Men som sagt. Dra iväg ett PM och skicka mig ett NDA att signera. Om jag inte tror på din idé, så behöver vi inte stjäla mer än några minuter av varandras tid. Men skulle du mot förmodan sitta på ett riktigt guldkorn, så har vi en lång resa framför oss och då får vi ta det via andra vägar än PM på WN. |
|||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#4 | |||
|
||||
|
Flitig postare
|
Har du hittat någon utvecklare för ditt projekt? Funderar själv på att göra en app men det är svårare än man tror. Du kan göra den gratis om du lär dig java och gör den för Android. Har ett indiskt företag som jag tänkte testa men om det blir bra har jag ingen aning om, men jag tror man ska testa med något litet sedan kommer nästa problem att hur ska man avgöra om koden är bra.
|
|||
|
|
Svara med citat
|
| Svara |
|
|