Medlem
|
|
Reg.datum: Jun 2012
Inlägg: 79
|
|
Medlem
Reg.datum: Jun 2012
Inlägg: 79
|
Ja det är ju ruskigt tråkigt när det inträffar på en domän som är "ny" (svårt att hålla redan på vad den tidigare ägaren använt domänen till).
Synd också att det inte går att komminicera med Google. Många saker här i livet går ju att lösa bara man vet vad problemet är. Men nu får man mest gissa och hoppas på det bästa.
För denna domänen kan jag inte se någonting konstigt i Webmaster Tools förutom varningen om konstiga länkar på domänen, det meddelandet är daterat till mitten på april 2012. Min sida är inte helt oindexerad med tycker det går ganska långsamt (ca. 25% av sidorna är indexerade) och det känna inte som att sidan kommer upp i SERPen riktigt. Ligger runt plats 50 om jag google på domännamnet.
|