| FAQ |
| Kalender |
|
|
|
|
#1 | |||
|
||||
|
Flitig postare
|
Jag ägde ett it-café ett tag, kan säga somhär du måste ha 24/7 öppet bra hårdvara som inte kraschar och kan konkurrera med de stora aktörerna.
|
|||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#2 | |||
|
||||
|
Bara ett inlägg till!
|
Finns det stora aktörer? Jag trodde de flesta var egenföretagare med ett eller kanske två ställen som mest. Om det är definitionen av "stor aktör" så är det väl bäst att se till att bli en av de stora aktörerna genom bra hårdvara och (som trådskaparen nämner) innovativa kringtjänster. Ämnet är spännande så jag hoppas att vi får veta mer om hur det går med projektet :-)
|
|||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#3 | |||
|
||||
|
Flitig postare
|
Givetvis, egen företagare men när vi snackar om Game Center, Game City här i Malmö de dominerar marknaden, resten är bara tandpetare inget att ha. Uppsala har säkerligen sina café som redan dominerar den marknaden om jag inte minns fel. Måste vara något EXTRA för att de ska gå undan.
Citat:
|
|||
|
|
Svara med citat
|
| Svara |
|
|