| FAQ |
| Kalender |
|
|
|
|
#1 | ||
|
|||
|
Klarade millennium-buggen
|
Tycker det är ganska löjligt att det ska krävas en sån här sak för att folk ska lära
sig släcka lampan när man lämnar rummet. Typiskt I-landsproblem. |
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#2 | ||
|
|||
|
Mycket flitig postare
|
Håller med. Och att detta är enda gången på året man gör något "speciellt" dessutom. Allt för att man själv ska må lite bättre i magen ett par dagar.
|
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#3 | ||
|
|||
|
Supermoderator
|
Citat:
Precis som med alla andra kortvariga manifestationer så ser man till att uppmärksamma någonting och få ut ett budskap. Se det hela som en gigantisk reklamannons för ett gott syfte. Gör själv så mycket jag kan för att minska min egen och mitt företags miljöpåverkan året runt och det hoppas jag att alla här på WN också försöker. Ju fler man når desto fler hoppar på tåget, även bokstavligt ![]() Varför inte ta tillfället i akt och använd denna tråden till att inspirera och tipsa alla om vad vi kan göra för att minska vår miljöpåverkan samtliga 365 dagar om året? FS Data har exempelvis valt att köra på miljömärkt el från vindkraft till sin serverdrift och levererar dessutom värmeöverskottet till hushållen. Ett mycket bra initiativ som förhoppningsvis leder fler webbhotell in på rätt väg.
__________________
Full-stack developer, free for smaller assignments Senast redigerad av tartareandesire den 2011-03-26 klockan 13:03 |
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#4 | ||
|
|||
|
Mycket flitig postare
|
Citat:
|
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#5 | ||
|
|||
|
Supermoderator
|
Citat:
Strunta nu i vad ni tycker om reklamjippot (är ni redan upplysta är det ändå inte er det riktar sig till) och ta tillfället i akt att tipsa om vad ni verkligen gör istället?
__________________
Full-stack developer, free for smaller assignments Senast redigerad av tartareandesire den 2011-03-26 klockan 16:55 |
||
|
|
Svara med citat
|
| Svara |
|
|