FAQ |
Kalender |
|
![]() |
#1 | ||
|
|||
Klarade millennium-buggen
|
Tycker det är ganska löjligt att det ska krävas en sån här sak för att folk ska lära
sig släcka lampan när man lämnar rummet. Typiskt I-landsproblem. |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#2 | ||
|
|||
Mycket flitig postare
|
Håller med. Och att detta är enda gången på året man gör något "speciellt" dessutom. Allt för att man själv ska må lite bättre i magen ett par dagar.
|
||
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | ||
|
|||
Supermoderator
|
Citat:
![]() ![]() Varför inte ta tillfället i akt och använd denna tråden till att inspirera och tipsa alla om vad vi kan göra för att minska vår miljöpåverkan samtliga 365 dagar om året? FS Data har exempelvis valt att köra på miljömärkt el från vindkraft till sin serverdrift och levererar dessutom värmeöverskottet till hushållen. Ett mycket bra initiativ som förhoppningsvis leder fler webbhotell in på rätt väg.
__________________
Full-stack developer, free for smaller assignments Senast redigerad av tartareandesire den 2011-03-26 klockan 12:03 |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#4 | ||
|
|||
Mycket flitig postare
|
Citat:
|
||
![]() |
![]() |
![]() |
#5 | ||
|
|||
Supermoderator
|
Citat:
Strunta nu i vad ni tycker om reklamjippot (är ni redan upplysta är det ändå inte er det riktar sig till) och ta tillfället i akt att tipsa om vad ni verkligen gör istället?
__________________
Full-stack developer, free for smaller assignments Senast redigerad av tartareandesire den 2011-03-26 klockan 15:55 |
||
![]() |
![]() |
Svara |
|
|