FAQ |
Kalender |
|
![]() |
#1 | |||
|
||||
Medlem
|
Tanken med ett forum är att man på ett överskådligt och enkelt sätt skall kunna kommunicera. Själv anser jag att dagens forum script så som VB och senaste IPB har rört till det rejält och byggt in en massa funktioner som få använder. Det påminner mycket om bränningsprogrammet Nero där man lagt till en massa skräp och slutat koncentrera sig på huvudfunktionen "Bränning". Samma trend ser jag med forum scripten där bloggar och gallerier byggs in samt chat funktioner.
Jag tycker som så många andra nämnt i tråden att bytet inte var befogat då det gamla fungerade så bra. Det är innehållet i ett forum som är viktigt. |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#2 | |||
|
||||
Klarade millennium-buggen
|
Känner mig lite lost in the pankake, speciellt när jag kom in på sidan, började leta efter vilken knapp jag skulle trycka på. :P
|
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | ||
|
|||
Flitig postare
|
Mitt första intryck är att det är väldigt rörigt... Men det är bara att vänja sig antar jag
![]() |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#4 | ||
|
|||
Medlem
|
Jag ser framför mig en massa "Kan du aktivera PM tack?". Lite drygt när det inte går att skicka till någon innan man kryssat i rutan i inställningarna.
|
||
![]() |
![]() |
Svara |
|
|