| FAQ |
| Kalender |
|
|
|
|
#1 | ||
|
|||
|
Medlem
|
När man registrerar sig så står det ifyllt i formuläret vad man ska fylla i för något men om man tab'ar och inte tittar innan vad man ska fylla i så vet man inte vad det ska vara i det fältet. Det vore bra om man gick ur rutan så kom det tillbaka
|
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#2 | ||
|
|||
|
Medlem
|
Citat:
Uppskattar ert engagemang att hitta förbättringar! Tack alla! |
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#3 | ||
|
|||
|
Mycket flitig postare
|
Citat:
Rekommenderar denna http://webcloud.se/code/jQuery-Placeholder/ väldig enkel, bara länka in biblioteket och sen använda placeholder="användarnamn etc." i input fälten ![]() För att kolla om fältet är tom så använder man istället empty istället för isset (php).
Senast redigerad av jonssondesign den 2012-07-31 klockan 22:38 |
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#4 | |||
|
||||
|
Har WN som tidsfördriv
|
När man som kund vill chatta så står det " Var vänlig fyll i fälten nedan och klicka sedan på ställ fråga så hjälper vi dig så snart vi kan!"
Det står dock "Starta chatt" och inte "ställ fråga". En sak jag skulle älska är också att kunna ändra de fält som användaren fyller i innan den startar chatten, för att på så sätt kunna anpassa det för sitt behov. Jag t.ex har mer nytta av att veta vilket användarnamn personen har snarare än för och efternamn. |
|||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#5 | ||
|
|||
|
Medlem
|
Citat:
Din idé på fälten tyckte jag va grym! Lägger till den i To-do:n. Tack! |
||
|
|
Svara med citat
|
| Svara |
| Ämnesverktyg | |
| Visningsalternativ | |
|
|