| FAQ |
| Kalender |
|
|
#12 | ||
|
|||
|
Supermoderator
|
Nog för att skattesystemet slår helt fel. Jag jobbar extra för att det är roligt och får betala 50% i skatt för det. Jag har mycket svårt att förstå straffskatten på arbete. Det hade varit bättre med exempelvis 35% rakt av för alla.
Det är lite svårt att beräkna; men jag skulle nog som grundprincip föredra en hög lön och att kunna disponera pengarna själv direkt i så stor utsträckning som möjligt. Å andra sidan kan tjänstebilar och liknande vara intressanta alternativ beroende på situation.
__________________
Jonny Zetterström se.linkedin.com/in/jonnyz | bjz.se | sajthotellet.com | kalsongkungen.se | zretail.se | zetterstromnetworks.se | webbhotellsguide.se | ekonominyheter24.se | nyamobiltelefoner.se | gapskratt.se | antivirusguiden.se | jonny.nu |
||
|
|
Svara med citat
|
| Ämnesverktyg | |
| Visningsalternativ | |
|
|