| FAQ |
| Kalender |
|
|
#1 | ||
|
|||
|
Medlem
|
Första gången jag ser denna sortens reklam för domännamn, tyckte att det var en intressant twist på det hela. La detta under Off Topic, det känns inte som jätte viktigt för domännamn.
http://clip.break.com/dnet/media/con...erbowl2006.wmv |
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#2 | ||
|
|||
|
Klarade millennium-buggen
|
Unikt kan man säga!
|
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#3 | |||
|
||||
|
Medlem
|
Exploatering av kvinnor. Har de inget bättre att komma med?
|
|||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#4 | ||
|
|||
|
Banned
|
Vad har egentligen brudarna med domäner o göra?
|
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#5 | ||
|
|||
|
Mycket flitig postare
|
Reklamen hade nog slagit bättre om den kom typ innan internet uppfunits, tiden då
man gick igång på åmiga brudar som tvättar bilar. Man sitter ju bara och irreterar sig på sådan här reklam. |
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#6 | ||
|
|||
|
Supermoderator
|
Roligt med tv-reklam för domäner. Men det är nog en av de sämre reklamfilmer jag sett. Och kvinnan hade inte det minsta med det hela att göra.
__________________
Jonny Zetterström se.linkedin.com/in/jonnyz | bjz.se | sajthotellet.com | kalsongkungen.se | zretail.se | zetterstromnetworks.se | webbhotellsguide.se | ekonominyheter24.se | nyamobiltelefoner.se | gapskratt.se | antivirusguiden.se | jonny.nu |
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#7 | ||
|
|||
|
Klarade millennium-buggen
|
Själv satt jag och kikade 90% av tiden på godaddy sakerna där nere.
Trevligaste man läste var $1.99 för en domän |
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#8 | ||
|
|||
|
Nykomling
|
jamen vad f*n. Herregud! Vilken ytterst dålig reklam. Om man inte har en aning om vad domännamn är tror man nog att det är något annat de gör reklam för.
Å andra sidan diskuterar vi ju det här. Så marknadsföringen har kanske lyckats? //C |
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#9 | ||
|
|||
|
Mycket flitig postare
|
Citat:
|
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#10 | ||
|
|||
|
Medlem
|
hehe, mm, fin reklam
Den där reklamen blev ju dock bannlyst från Superbowl, som den var tänkt att vara med på.. Tanken med superbowl-reklamer är väl att de är lite sådär häftiga och extrema? Kostar ju ungefär 600 000 kr /sek att ha med en reklam där Men som sagt, reklamen fick inte vara med... och det kan vi väl alla gissa varför :>
|
||
|
|
Svara med citat
|
| Svara |
| Ämnesverktyg | |
| Visningsalternativ | |
|
|