Kom ihåg mig?
Home Menu

Menu


Webbdesigner/kodare för omedelbar anställning

Ämnesverktyg Visningsalternativ
Oläst 2007-04-22, 16:53 #1
Pjotr Pjotr är inte uppkopplad
Nykomling
 
Reg.datum: Dec 2004
Inlägg: 18
Pjotr Pjotr är inte uppkopplad
Nykomling
 
Reg.datum: Dec 2004
Inlägg: 18
Uppdraget gäller att designa och färdigställa vår webbsajt. För tillfället har vi en Joomla-sajt men vi är ännu inte alltför committade till just den tekniken.

Sajten är vårt ansikte utåt och vår marknadsföringskanal. Sajten skall vara mycket levande och ha hög attraktionskraft. Den är en ingång till vårt "riktiga" system, men skall även fungera som en community för våra användare.

Designbiten är mest viktigt, vårt budskap skall attrahera nya användare och behålla existerande. Web2.0-stuk önskas. Vi är coola och nyskapande och det skall synas.

Vi söker en driven person som kan ta egna beslut och är målinriktad. Mycket frihet under ansvar.

Du bör dock även vara duktig på PHP,MYSQL,Joomla, men har du en bra ide om annat verktyg är vi villiga att diskutera.

Vi är ett startup-bolag i s.k. "stealth-mode", vilket innebär att vi inte kan berätta särskilt mycket mer än att vi består idag av ett 10 tal delägare/anställda/konsulter, att vi har ett kontor i Stockholm och att vi har finansiering.

Tjänsten gäller heltid med fast lön i pengar, aktier eller en kombination av de båda. Tillträde omedelbart. Har du eget bolag kan vi också diskutera att köpa tjänsten av dig. Arbetsplats är normalt på vårt kontor men vissa delar av arbetet kan utföras hemma om det passar bättre.

Skicka PM med CV och referenser (personer och sajter du jobbat med) och lönekrav så får du mer information om oss. Då kan vi också boka en intervju.

Vi är ett distribuerat team och kör många möten mha Skype och WebEx.
Pjotr är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat
Oläst 2007-04-26, 11:57 #2
Pjotr Pjotr är inte uppkopplad
Nykomling
 
Reg.datum: Dec 2004
Inlägg: 18
Pjotr Pjotr är inte uppkopplad
Nykomling
 
Reg.datum: Dec 2004
Inlägg: 18
Vi har ännu inte fått särskilt många som har anmält intresse för jobber så därför vill jag återigen repetera att vi vill anställa omedelbart! Vänta inte med att ta kontakt.
mvh
Peter Andersson
Pjotr är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat
Svara


Aktiva användare som för närvarande tittar på det här ämnet: 1 (0 medlemmar och 1 gäster)
 

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 22:08.

Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
 
Copyright © 2017