FAQ |
Kalender |
![]() |
#1 | |||
|
||||
Supermoderator
|
Vet inte om det är rätt eller fel att posta denna information här på WN men jag vill ändå upplysa om att jag idag via djungeltelegrafen fått en del samtal om att man på knullis .com kan tanka hem porrfilm i fullängd och att även omslag finns att tillgå.
Eftersom jag vet att det finns en del samarbetspartners till knullis här på WN som också är i branchen och förmodligen inte vill kopplas ihop med nerladdning så anser jag att det är vettigt att informera om detta här. DNS'erna pekar f.ö. till Loopia som jag misstänker inte heller vill kopplas ihop med detta. Jag vet också att flera av rättighetsinnehavare till filmerna är underrättade (inte av mig) och ett litet tips till knullis vore kanske att plocka bort kategorin med upphovskyddat material innan det blåser full storm. // Mats |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#2 | ||
|
|||
Klarade millennium-buggen
|
Att man kan tanka hem film på nätet är väl inget ovanligt, lär inte vara något större problem att tanka hem all porr som finns.
Men knullis är ju ett forum menar du att dom har laddat upp hela filmen på forumet eller endast länkar ifrån forumet? Största ansvaret har väl den som laddade upp den. Men i vilket fall så lär dom få mer gratis reklam av sådana inlägg och fler personer lär tanke hem filmen endast för se vad det är för något. |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | ||
|
|||
Flitig postare
|
Existerar det, på fullaste allvar, fortfarande folk (utanför någon mörk inrökt feminazist-källare) som tycker att porr är något fult, fel och/eller hemskt? Jag trodde inte nymoralistbrigaderna kommit riktigt så långt.
Jag kan f ö med gott samvete säga att jag hostar flera liknande sidor och inte ser något som helst problem i att förknippas med det. |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#4 | ||
|
|||
Flitig postare
|
Citat:
Jag förmodar att det är Mats som du liknar vid en feminazist och nymoralist? |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#5 | |||
|
||||
Klarade millennium-buggen
|
PRQ: läs mats profil så förstår du vad han menar.
|
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#6 | ||
|
|||
Flitig postare
|
Oj :-). Det är alltså upphovsrätts- och inte porrbiten han upprör sig på. Så kan det gå när man glömmer slå på hjärnan på morgonen. Grmbfl..
Nu är jag ju (som bekant...) ingen stor fantast av upphovsrättsivrare heller, men det är ändå på något sätt lättare att smälta än rabiata porrmotståndare. :-) |
||
![]() |
![]() |
Svara |
|
|