FAQ |
Kalender |
![]() |
#1 | |||
|
||||
Flitig postare
|
Hej alla glada.
Är det någon av alla användare här inne som driver Z1010.se? För nu har jag fått nog av den sidan, får mail ifrån dom helatiden fast jag inte har anmällt mig där. Jag har nu försökt avskriva mig den listan i snart 1år, man får i mailet en adress som lyder: Kod:
Vill du inte få liknande erbjudanden i fortsättningen, gå in på:http://unsubscribe.mobajl.com/se Kod:
<html> <head> <title>Unsubscribe</title> </head> <body> <form action="index.php" method="post"> <input type="hidden" value="unsub" name="action"> Ta bort min e-postadress:<br> <input type="text" value="[email protected]" name=email> <input type="submit" value=OK> </form> </body> </html> Det känns som Z1010 är ett enda stort bluff sida för att kunna sammla folk till spammlistor. |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#2 | |||
|
||||
Klarade millennium-buggen
|
Vad i koden anser du inte gör någon nytta?
|
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | |||
|
||||
Flitig postare
|
Ja bevisligen gör den ingen nytta, med tanke på att den verkar skicka det till null. För man är fortfarande med i listan efter man har tagit bort sig själv femtio gånger.
|
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#4 | ||
|
|||
Klarade millennium-buggen
|
|||
![]() |
![]() |
Svara |
|
|