FAQ |
Kalender |
![]() |
#11 | |||
|
||||
Bara ett inlägg till!
|
jag tycker forum temat är snyggt och passande för det ämnet. men jaa loggan borde ni satsa på lite mer. samt som många andra säger ha en svensk slogan istället för engelska.
jag kommer iaf regga mig på ert forum, lycka till med det! |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#12 | ||
|
|||
Medlem
|
Härligt att du tycker detta! Det kommer att komma en ny logga inom kort.
Senast redigerad av William den 2011-03-30 klockan 23:59 |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#13 | ||
|
|||
Nykomling
|
Hej alla här på Wn!
Nu har vi jobbat på med iForum ett bra tag och kommit lite längre än sist. Vi har fått fler medlemmar och betydligt fler besökare vilket är roligt. Vi kände dock att designen behövde sig ett lyft och efter många veckors arbete är vi äntligen färdiga med en ny! Den är egentligen inte alls lik den design vi hade tidigare. Vi har försökt snappa upp vad som tidigare sagts i den här tråden och utifrån det få till en bättre design. Så skulle vara snällt om några här på Wn skulle kunna ge kritik på iForum som sidan är nu, både positiv och negativ. För att utvecklas mer inom webdesign behöver vi kritik på vad ni tycker om sidan. Man blir själv ganska blind efter så många timmars kodande. Vi tar emot vilken kritik som helst, det spelar ingen roll om det är innehållsmässigt eller designmässigt. Finns det något du stör dig på så berätta gärna det! Tack så mycket! |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#14 | ||
|
|||
Flitig postare
|
Tycker att ni ska lägga till en container med som begränsar max-vidden. 960px eller 1160px max-width så ser forumet bra ut på högre upplösningar.
|
||
![]() |
![]() |
![]() |
#15 | ||
|
|||
Bara ett inlägg till!
|
1. Ser ut som en app
2. Sätt max bredd för PC användare och kör på den som ni har nu för mobilanvändare. Annars helt ok!. Lycka till .. |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#16 | ||
|
|||
Mycket flitig postare
|
Håller med MusikMixen. Ser precis ut som 100% anpassat för mobil.
|
||
![]() |
![]() |
![]() |
#17 | |||
|
||||
Nykomling
|
Citat:
Citat:
Citat:
Det är inte så att ni råkar få mobil temat?? :S Ser det ut som följande: ![]() Om det är så att ni fått mobil-temat testa ändra längst ned... Verkar som något inte stämmer med att den väljer rätt tema för er... Är det någon mer som upplever problem med att inte få temat som ser ut som bilden ovanför här? Skulle vara bra att veta då vi måste i så fall börja undersöka varför det fungerar för våra medlemmar men inte för gäster... Senast redigerad av iForum den 2011-11-01 klockan 22:17 |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#18 | ||
|
|||
Medlem
|
Citat:
|
||
![]() |
![]() |
![]() |
#19 | ||
|
|||
Nykomling
|
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#20 | ||
|
|||
Medlem
|
|||
![]() |
![]() |
Svara |
|
|