FAQ |
Kalender |
|
![]() |
#1 | ||
|
|||
Mycket flitig postare
|
Vi har tidigare haft problem med att inga fakturor kommer från er. Vi har mailat Er samt försökt ringa er. Försökte kontakta Er igår igen men erat telefonnummer som finns på er hemsida saknar abonnent. Mailade Er igår igen men har fortfarande inte fått svar.
Vi betalar mer än gärna fakturan men vi tänkte inte betala en massa inkassoavgifter pga att det inte går att komma i kontakt med er och att ert fakturasystem inte fungerar. Vänligen kontakta mig här via Wn eller på [email protected] snarast! Citat:
|
||
![]() |
![]() |
![]() |
#2 | |||
|
||||
Medlem
|
Citat:
du ska ha fått ett mail med svar på dina frågor. Mvh Affelix |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | ||
|
|||
Nykomling
|
Skickade idag ett mail till både Affelix och Inkassobolaget men som vanligt inget svar.....
![]() |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#4 | ||
|
|||
Klarade millennium-buggen
|
Användaren Affelix.com har tystnat efter uppgifter på deras generösa utdelningar, ägarstrukturen och hur snabbt andra räknade fram att den påstådda skulden på 100.000 kr inte stämmer.
Nu börjar de bli så desperata att de skickar falska inkassokrav från skojare? Nu får de väl allt ge sig?! |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#5 | |||
|
||||
Medlem
|
Citat:
vi har inte tystnat, det känns bara onödigt att återupprepa de svar som vi redan skrivit tidigare här på WN. Vi prioriterar att lägga tiden på att driva in pengarna som våra annonsörer ligger efter med så att vi kan reglera våra skulder. Du är hjärtligt välkommen att komma och besöka oss här på vårt kontor i Telefonplan för att få hjälp med att råda bot på dina misstankar och misstro till Affelix. Vi har ingenting att dölja och våra böcker står öppna för den som vill komma och revidera det. Mvh Affelix |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#6 | |||
|
||||
Mycket flitig postare
|
Fick detta mail idag: (har själv inga sidor hos dom dock)
Dear publishers As you know Affelix has been quiet, but now are back on track and starting up again! We just launched a new campaign : Akelius SE- Here you can make money by delivering new signups, the new signup memebers need to have a deposit on 100 SWE kr. We are also working on launching some other new campaigns that you will hear of soon! Have a great weekend and we at Affelix look forward to achieve great success next week! Best regards The Affelix team |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#7 | |||
|
||||
Medlem
|
Har mailat er flera gånger nu gällande frossle men får inget svar! Vem om inte ni äger sidan? Jag har några tusen där som stått still i över 2 år!
|
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#8 | |||
|
||||
Medlem
|
Har kontaktat min "kontakt person" några gånger genom hemsidan, aldrig fått svar....
|
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#9 | ||
|
|||
Klarade millennium-buggen
|
Konkursen är nära....
|
||
![]() |
![]() |
![]() |
#10 | ||
|
|||
Nykomling
|
Jag väntar också fortfarande på utbetalning från Affelix och Frossle. Har försökt ta kontakt massor med gånger men det händer absolut ingenting...
Det handlar totalt om cirka 7-8000 kr |
||
![]() |
![]() |
Svara |
|
|