Kom ihåg mig?
Home Menu

Menu


misshosting.se förstörde min hemsida, tips och råd hur jag ska komma tillbaka?

 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2018-11-20, 07:50 #1
wave media wave media är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Nov 2016
Inlägg: 72
wave media wave media är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Nov 2016
Inlägg: 72
Citat:
Ursprungligen postat av SvanteH Visa inlägg
Personligen inte speciellt super-positiv till svenska webbhotell i allmänhet men är det verkligen Miss Hosting's fel att sidan blev hackad? Det känns som att t.ex. ouppdaterat tema, äldre plugins eller valfri anledning är troligare än att de gått in genom Miss Hosting.

Sedan så brukar ju webbhotell inte vara ansvariga för vad du lägger i deras miljö utan det är mer en bonus.

T.ex. Miss Hosting



Däremot så tycker jag att deras kundtjänstsvar var rätt torrt.
Det var inte endast min sida som blev hackad, det var flera sidor hos de som blev hackade på samma gång. Nr jag jmförde med de andra så är det oliak tema och olika plug in, den enda som alla hade gemensamt var yoast. Anledningen att jag skriver denna tråd är för att de aldrig sagt att de inte tar på sig ansvar eller sagt att de inte bryr sig, utan att de försöker hjälpa till och säger att de löst allt, fast de har ju ingen aning vad de gör.

Visst man får vad man betalar för. men nånstans måste man dra en gräns för vad för kvalitet som ska erbjudas, och om löften ska hållas.
wave media är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat
Svara


Aktiva användare som för närvarande tittar på det här ämnet: 1 (0 medlemmar och 1 gäster)
 

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 11:04.

Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
 
Copyright © 2017