Kom ihåg mig?
Home Menu

Menu


Binero ddosas varje dag?

 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Oläst 2015-08-03, 00:48 #2
Roosweb Roosweb är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Jun 2006
Inlägg: 170
Roosweb Roosweb är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Jun 2006
Inlägg: 170
Ja det har vart väldigt mycket DDoS-attacker senaste tiden, vilket även för mig som i stort annars är en nöjd kund gör mig tämligen irriterad. Besvärligt när man sitter och jobbar och plötsligt bara dyker allt, till och med mailen.

Samtidigt vad finns det för alternativ till Binero som erbjuder allt de gör inom samma prisspann? Gillar verkligen att man har tillgång till både .NET och PHP, MySQL och MSSQL under samma konto. Såvitt jag sett har de flesta andra leverantörer som erbjuder samma sak i samma prisklass fått mycket negativ feedback även de.

Oerhört trist att det ska behöva vara på det här viset, speciellt när det känns som att de börjat få ordning på mycket av det strul som var kring migrationen från gamla till nya kontrollpanelen osv.
Roosweb är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat
 


Aktiva användare som för närvarande tittar på det här ämnet: 1 (0 medlemmar och 1 gäster)
 

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 15:33.

Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
 
Copyright © 2017