Kom ihåg mig?
Home Menu

Menu


Kassasystem

 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Oläst 2009-12-13, 22:05 #1
Hellsings avatar
Hellsing Hellsing är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Aug 2007
Inlägg: 194
Hellsing Hellsing är inte uppkopplad
Medlem
Hellsings avatar
 
Reg.datum: Aug 2007
Inlägg: 194
Jag skulle rekommendera att du slänger ett öga på EasyCashier också. De har ett mycket enkelt men potent program att komma igång med. Egentligen är den enda bristen jag har stött på att du inte kan välja att sälja på faktura som alternativ till kontanter och kort, men detta skall tydligen vara löst i senare versioner av programmet. De ligger bra till prismässigt och du kan exportera/importera data ur det.

De är självklart certifierade (vilket är en sanning med modifikation då egentligen INGET program är certifierat på grund av den enkla anledningen att det inte finns något organ som certifierar programmen ännu. Men de är en av de leverantörer som är listade som "cerfifierade" på skatteverkets egna hemsida).

Vänta gärna med att beställa svarta lådan då priserna kommer gå ner något ytterligare innan året är slut. Du behöver endast visa upp dokumentation på att du har beställt lådan från och med 2009-12-31, men denna behöver inte innehålla ett fastställt pris tex. Eftersom du inte är tvungen att köra systemet live redan 1a januari kan du ju förhandla med priset hos din leverantör.
Hellsing är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat
Svara


Aktiva användare som för närvarande tittar på det här ämnet: 1 (0 medlemmar och 1 gäster)
 

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 04:06.

Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
 
Copyright © 2017