Kom ihåg mig?

sälja nyligen snappade domäner här

 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Oläst 2014-06-23, 18:24 #14
Conny Westh Conny Westh är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
 
Reg.datum: Aug 2005
Inlägg: 5 166
Conny Westh Conny Westh är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
 
Reg.datum: Aug 2005
Inlägg: 5 166
Citat:
Ursprungligen postat av dannelito Visa inlägg
En domänhandlare tillför åtminstone att domänen ifråga blir möjlig att köpa ö h t. Tror inte att en "seriöst intresserad" skulle bli gladare om domänen innehas av en person/företag som tänker utveckla den i framtiden och därför vägrar att sälja, eller ännu värre, att den redan är utvecklad och används av en konkurrent. För i vilket fall som helst kommer en attraktiv domän i princip alltid vara registrerad av någon, inte sant?
Om domänen INTE innehas av en domänhandlare, eller seriös "domänutvecklare" så är den ju ledig och kan registreras av vilken seriös domänutvecklare som helst för en rimlig summa pengar, exempelvis 99-300 kr hos många webbhotell.

Det är betydligt vettigare än att en domänhandlare blockerar den genom att registrera den för 99-300 kr och sedan begära 30 000 kr från någon "seriös domänutvecklare" utan att ha tillfört ett öre av värde men väl 29700-29901 kr i onödiga kostnader.
Conny Westh är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat
 


Aktiva användare som för närvarande tittar på det här ämnet: 1 (0 medlemmar och 1 gäster)
 
Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 06:58.

Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
 
Copyright © 2017