| FAQ |
| Kalender |
|
|
|
|
#1 | ||
|
|||
|
Klarade millennium-buggen
|
Välkommen till verkligheten, Arbetsförnedringen är bara en myndighet för slösa skattepengar.
Sedan att det finns personer som aldrig ens kommer duga till kratta löv hos kommunen är en annan sak, kommer alltid finnas en grupp där det är bortkastade pengar att ens försöka hjälpa. Och samtidigt finns det en stor grupp som typ vill få ett jobb serverat på ett fat utan behöva göra något själv. Men inte ett konstigt i ett land där man inte behöver ta något eget ansvar alls. |
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#2 | |||
|
||||
|
Bara ett inlägg till!
|
Underligt att hon lade så mycket tid på att kontakta Arbetsförmedlingen istället för att fokusera på att genomföra rekryteringen och gå vidare. Att springa på Arbetsförmedlingen och "slå näven i bordet" istället för att lösa problemet och återgå till sin huvuduppgift är för mig ett tecken på att man har för lite seriöst arbete att göra.
|
|||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#3 | ||
|
|||
|
Mycket flitig postare
|
Citat:
|
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#4 | |||
|
||||
|
Bara ett inlägg till!
|
Självklart är det så men att efter sex månader lägga ner tid på att försöka få rekrytera en av dessa ungdomar känns väldigt underligt.
|
|||
|
|
Svara med citat
|
| Svara |
| Ämnesverktyg | |
| Visningsalternativ | |
|
|