FAQ |
Kalender |
|
![]() |
#1 | |||
|
||||
Medlem
|
Jag klickade på en länk en gång, då blev de automatiskt att en snubbes email hade lagts till på mitt konto.. antar att de är så dem gjort.. passa dig när du surfar runt
|
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#2 | |||
|
||||
Har WN som tidsfördriv
|
Jag får ofta meddelanden till mina facebooksidor från "Mark Zurkerberg" eller andra liknande namn. Det namnen har gemensamt är att personen bakom kontot aldrig skriver efternamnet helt korrekt utan lägger in något misstag i efternamnet, kanske för att komma förbi facebook's filter för "Mark Zuckerberg" och att de hävdar att mina sidor bryter mot reglerna och jag måste verifiera mig som ägare.
I meddelandet är en länk bifogad som leder till en sida som ser identiskt ut med facebooks loginsida. |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | ||
|
|||
Mycket flitig postare
|
Citat:
|
||
![]() |
![]() |
![]() |
#4 | |||
|
||||
Har WN som tidsfördriv
|
Gjorde det en gång men körde i inkognitofönster så jag var alltså inte inloggad på facebook samtidigt. Har inte haft problem. Det här kanske är långsökt men jag vet att TS har skickat meddelanden till många facebooksidor och försökt köpa dem (däribland några av mina) och finns det då inte en risk för att någon dålig person fått upp ögonen för TS och valt att utsätta honom för dessa kapningar?
Senast redigerad av Dakota den 2013-02-10 klockan 18:58 |
|||
![]() |
![]() |
Svara |
Ämnesverktyg | |
Visningsalternativ | |
|
|