Kom ihåg mig?

21 frågor om VPS-tjänster

 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2010-09-03, 13:16 #5
Azone Azone är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Sep 2010
Inlägg: 51
Azone Azone är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Sep 2010
Inlägg: 51
Stefan:
Tack för mycket bra svar! Uppskattas enormt.

Missade tydligen 14 :-)

Är citycloud något du rekommenderar generellt eller just för att man med dem kan växa enkelt? De verkar intressanta pris- och prestandamässigt.

Jag förstår att det krävs lite för att driva och sätta upp en VPS, men vill genom detta bilda mig en uppfattning om vad som krävs kunskapsmässigt och resursmässigt. Jag räknar med att fixa det själv, lite får man lära sig på vägen :-). Men dina svar gör mig taggad, får köra en testsajt ett tag och konfa allt ordentligt så man blir lite varm i kläderna.

Sant, om "tekniker" vs "icke tekniker" det är förstås en svår balansgång. Men en mer generell "lat-hund" skulle inte skada. Varför inte fiska kunderna med nät snarare än att sitta med metspö. Har man väl fått en potentiell kund till sin sida vill man inte skicka personen till Google/wikipedia/wn-forum etc. på en gång. Man vill få den att klicka köpa/beställ.

Tack!
Azone är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat
 

Taggar
binero, glesys, vps


Aktiva användare som för närvarande tittar på det här ämnet: 1 (0 medlemmar och 1 gäster)
 
Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 10:59.

Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
 
Copyright © 2017