Citat:
Ursprungligen postat av jayzee
Har man barn hemma bör man se till att skydda sina mobiler/plattor med skalskydd! Min yngsta kör med en iPad Mini bestyckad med The Joy Factory aXtion Bold Water-Resistant Rugged Shockproof Case, jag har slutat räkna hur många gånger han tappar den i golvet per dag, den är i perfekt skick tack vare skyddet.
Den äldre har en Nexus 9 med Cruzerlite Bugdroid Circuit TPU Case, den skulle dock inte klara sig hos minstingen.
Wii fungerar fortfarande, de har dock pajat handkontrollerna (orkar inte leta/byta!), Xbox 360 har de vid flera tillfällen förstört luckan till batteri på handkontrollerna (tappat såklart) men dessa kostar bara typ $1 på Ebay så det var inga problem att köpa ett större parti
Gällande din fråga om Lenovo-plattan, personligen tycker jag den ser väldigt klen ut (medioker) och kan duga för webben, youtube och lätt spelande. Glöm att kunna köra resurskrävande spel/program på den.
|
Mest enkla spel än så länge.
$1 för wii handkontroll? Har köpt flera gånger wii u kontroller för 500kr
Kollade på fodraler till surfplattor men hittar inga bra i Sverige.
Hur är det att beställa från Amazon, är det amazon UK och nya produkter?
Har aldrig beställt från amazon, tänker mest att det tar lång tid tills varan kommer fram och blir svårare att skicka tillbaka om något är fel.