Kom ihåg mig?
Home Menu

Menu


Sälja knivar

 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Oläst 2010-02-28, 22:19 #7
Rvns avatar
Rvn Rvn är inte uppkopplad
Flitig postare
 
Reg.datum: Aug 2005
Inlägg: 309
Rvn Rvn är inte uppkopplad
Flitig postare
Rvns avatar
 
Reg.datum: Aug 2005
Inlägg: 309
Citat:
Ursprungligen postat av lemmings Visa inlägg
Tror ni man ska bredda utbudet eller hålla sig till knivar. Jag ser ingen mening med att sälja billiga knivar med tanke på att man får kolla en massa betalningar, packa och skicka en massa paket man inte tjänar så mycket på per styck. Det går ju mycket tid på sådant. Dyrare produkter verkar bättre. Eller vad tror ni?
Det är väl inget fel att ta ett vettigt pris. Jag tror nog att han menade att du kan ta ut betydligt mindre pris än vad en "riktig" butik hade kunnat då du har mindre fasta kostnader.

Att dyra produkter är billigare på webben är väl den största anledning att vi handlar online? Så är det för mig iaf och för de flesta jag känner som e-handlar.

En sak som är viktig att tänka på om man ska ta ut höga priser är att satsa på välkända fabrikat annars tror jag nog inte att du får mycket sålt tyvärr.
Rvn är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat
 


Aktiva användare som för närvarande tittar på det här ämnet: 1 (0 medlemmar och 1 gäster)
 

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 12:50.

Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
 
Copyright © 2017