FAQ |
Kalender |
|
![]() |
#1 | ||
|
|||
Medlem
|
Tja, har läst många kommentarer på senaste tiden kring Certitrade. De verkar vara billiga men samtidigt en one-man-show styrd från en källare i Uppsala.
Någon med erfarenhet? (priser, kvalité, service mm) |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#2 | ||
|
|||
Klarade millennium-buggen
|
Nej inga skojjare, utan en seriös aktör, anser iaf jag.
De är 1½ person som sköter kontakt/sälj. De s k får man aldrig själv prata med (och förvisso, det hade kanske blivit vilda västern då). Priserna (veckoavgiften och transaktionerna ) är rimliga (om inte låga) men jag gillar inte alls deras system med listningen av alla butiker på betalsidan. Betalsidan är dessutom väldigt oflexibel - jag hade gärna sett att man kunnat påverka design och information på sidan. Men, man får vad man betalar för så det är helt klart värt det anser jag (som utvecklare). Förresten, vilka kommentarer på sistone? Är det nya kommentarer ? Senast redigerad av allstars den 2009-10-19 klockan 17:12 Anledning: tillägg |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | ||
|
|||
Medlem
|
Hmm, listning av alla butiker på betalsidan? Verkar ju inte vara helt rätt. Jag Googlade Certitrade och då kom det upp en del kommentarer, senaste var från i i januari.
Vilket är näst bästa alternativ då enligt dig? (d.v.s. betala lite mer, men bättre kvalité) |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#4 | ||
|
|||
Klarade millennium-buggen
|
Nej inte listning av alla. Vet inte vad den listningen baseras på, jag har bara konstaterat att andra av deras kunder (vilket också kan vara rena konkurrenter) listas efter att betalningen genomförts. Det har kanske ändrats, jag vet inte då jag inte använder mina kunders betalsidor så frekvent.
Payson är ok, men når inte ända fram. Samportväxel (eller DIBS) är bra skit!! ![]() |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#5 | ||
|
|||
Medlem
|
Hur är det med Payex då, de verkar ju störst i branschen?
|
||
![]() |
![]() |
Svara |
|
|