Kom ihåg mig?
Home Menu

Menu


Tidigare erfarenheter av Pay-Read?

 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Oläst 2004-07-07, 00:04 #1
Charlie Charlie är inte uppkopplad
Mycket flitig postare
 
Reg.datum: Jul 2004
Inlägg: 701
Charlie Charlie är inte uppkopplad
Mycket flitig postare
 
Reg.datum: Jul 2004
Inlägg: 701
Jag behöver ett smidigt betalsystem för en service över Internet och har då fastat för SMS- / Telefonbetalning då målgruppen även är ungdomar. Efter att ha sökt runt bland olika leverantörer (bland annat Tobbes Cellsynt) har jag till min förskräckelse noterat att flera av dessa kräver ett ganska stort minimumantal av mottagna SMS per månad. Cellsynt krävde till exempel 500 / månad

Citat:

vi hanterar tyvärr inte så här låga volymer, ett absolut minimum är 500
sms/mån.

Mvh, Tobias
Eftersom att företaget är nystartat och vi har ett relativt unikt koncept har vi ingen bra överblick på hur många betalningar vi kommer att få in under de första månaderna. Vi har nämligen ingen enorm kassa för marknadsföring, och det kommer därmed att dröja innan vi kan vara säkra på att vi får 500 kunder / månaden.

Nu har jag dock hittat Pay-Read, vilka jag hittils dock ej har hittat någon information angående ett minimumantal, dock har jag ej heller hittat priser eller någon sådan information. Jag väntar just nu på dessa upplysningar ifrån deras sida men undrar då samtidigt om ni har haft några liknande erfarenheter av Pay-Read? Det har nämligen talats ganska tyst om just detta företaget på den här sidan.

mvh.
Charlie Rudenstål
Charlie är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat
 


Aktiva användare som för närvarande tittar på det här ämnet: 1 (0 medlemmar och 1 gäster)
 

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 23:06.

Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
 
Copyright © 2017