FAQ |
Kalender |
![]() |
#1 | |||
|
||||
Flitig postare
|
Hej
Håller på med en funktion på sidan där kunden så enkelt som möjligt ska kunna designa sin egen tröja. Det som inte är fixat i dagsläget men kommer att fixas är en hjälpmeny så det blir enklare att designa tröjorna samt att det ska gå o välja flera olika storlekar när man klickar på köp. Så nu vill jag ha så många synpunkter som möjligt för att få den tipptopp. Ge gärna lite förslag på vad jag kan ha i hjälp texten med vad ni tycker är det svåraste med hela grejen. Egendesign Denna funktion är inte aktiv i dagsläget så lägg inga beställningar. Hoppas inte detta ses som egenreklam. Glömde nämna för att se uppdateringarna så klicka på uppdatera och sen är det bara att peka med musen vart ni vill ha texten. mvh/Tomas |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#2 | ||
|
|||
Medlem
|
Den verkar inte klara av textrader som innehåller tecknet '
Citat:
|
||
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | |||
|
||||
Flitig postare
|
Tack jihoakim.
Kollar upp detta nu. Hittar ni fler fel så säg bara till så jag kan ändra ![]() |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#4 | |||
|
||||
Supermoderator
|
Verkar tyvärr ej fungera alls, http://www.dunken.se/testsidan/designe/
__________________
För dig som söker en domän att köpa |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#5 | |||
|
||||
Flitig postare
|
Ber om ursäkt Webm@ster.
Jag var inne o grejade lite så nu ska den fungera igen. |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#6 | ||
|
|||
Nykomling
|
Tycker inte om att sidan är så mörk. Tror den tilltalat mer om den varit i en ljusare nyans. Man blir inte så "Här ska tryckas tröjor!" av att titta på den.
|
||
![]() |
![]() |
![]() |
#7 | |||
|
||||
Medlem
|
Kanke lite AJAX så man slipper trycka på Uppdatera hela tiden.
|
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#8 | ||
|
|||
Medlem
|
Eller lite mer Flash? Som det var nu tyckte jag att sidan inte kändes särskilt väldesignad, och full av buggar. Ni borde definitivt lägga ner ett gäng extra timmar på den innan ni låter den gå live.
|
||
![]() |
![]() |
![]() |
#9 | |||
|
||||
Klarade millennium-buggen
|
Det är irriterande att man inte ser konturerna av texten när man flyttar den, går ju inte att få någon precision.
Flash tycker jag ni borde satsa på!!! |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#10 | |||
|
||||
Flitig postare
|
Tack för alla svar men tyvärr lite senare än vad jag hoppats på.
Den ligger live nu men visst alla fel ska ändras. Flash går jag inte in på nu då det är lite för mycket jobb i dagsläget. Framöver så ska vi givetvis ha det absolut bästa men får först ha denna till o fungera. Anledningen att jag la ut för att folk skulle testa den här var att få reda på buggarna så "Bejjan" det vore kanon om du säger vad det är för buggar som du har hittat. Så det vore väldigt snällt om ni berättar vad det är för buggar ni hittar. |
|||
![]() |
![]() |
Svara |
|
|