Kom ihåg mig?
Home Menu

Menu


Starta eget?

 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Oläst 2006-02-07, 17:36 #1
cj53x11 cj53x11 är inte uppkopplad
Nykomling
 
Reg.datum: Nov 2005
Inlägg: 10
cj53x11 cj53x11 är inte uppkopplad
Nykomling
 
Reg.datum: Nov 2005
Inlägg: 10
Hallå gott folk,

Jag som många andra går i starta-eget-tankar. Det är så att jag sedan i höstas driver en väldigt nischad sida som nu min potentiella målgrupp hittat till på allvar. Jag räknar dock med att sidan fortsätter att växa under det närmsta året.

Eftersom sidan är väldigt nischad och mina besökare är ganska köpstarka så är det hyffsat "lätt" att få tag på annonsörer. Jag tror själv att sidan kan dra in 10.000 kr/mån till sommaren/hösten utan allt för stor ansträngning.

Nu är det så att jag inte kan någonting om att driva eget, nothing, nada, niente! Så jag undrar nu om det är värt besväret eller ska jag köra på som privatperson? Blir det "ännu lättare" att få tag på annonsörer om man har en firma, det kan ju anses mer seriöst då, eller? Vad är fördelarna helt enelt?

Tacksam för alla svar...
cj53x11 är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat
 


Aktiva användare som för närvarande tittar på det här ämnet: 1 (0 medlemmar och 1 gäster)
 

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 20:59.

Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
 
Copyright © 2017