Kom ihåg mig?
Home Menu

Menu


Retrospelsmässan i Götbeorg - 24 april

 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Oläst 2010-04-24, 01:10 #1
fabians avatar
fabian fabian är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
 
Reg.datum: Jul 2004
Inlägg: 2 162
fabian fabian är inte uppkopplad
Klarade millennium-buggen
fabians avatar
 
Reg.datum: Jul 2004
Inlägg: 2 162
Standard Retrospelsmässan i Götbeorg - 24 april

Ni som befinner er i Göteborg, lördagen den 24 (idag!) är det Retrospelsmässa. Jag skall själv dit och ställa ut, var på ett liknande event i Stockholm i höstas, vilket var en riktig hit om man gillar gamla datorer och tv-spel. Inträder är bara 40 kronor, så kom!

Citat:
Lördagen den 24 april kommer du som är på plats på Retrospelsmässan i Göteborg att kunna uppleva TV-spelshistoria. Här kommer du att få chansen att spela retrokonsoler från 1970- till 2000-talet. Detta är första året som vi anordnar mässan, så vi hoppas på många nyfikna besökare. Ju fler som kommer desto större chans att det kan bli ett årligt återkommande event.

På mässan kommer du att kunna köpa spel, konsoler och annat spännande från våra utställare. Vill du själv kanske hyra ett bord och sälja spelrelaterade saker? Gå då in under bordsbokningen och boka ett bord, det finns endast ett begränsat antal bord att hyra så det är först till kvarn.

Du kommer även kunna delta i speltävlingar och vinna fina priser. Läs mer under speltävlingar och börja träna redan idag!
http://www.retrospelsmassan.se/
fabian är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat
 


Aktiva användare som för närvarande tittar på det här ämnet: 1 (0 medlemmar och 1 gäster)
 

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 21:51.

Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
 
Copyright © 2017