| FAQ |
| Kalender |
|
|
#1 | ||
|
|||
|
Nykomling
|
Hej!
Jag har ett webbforum som jag vill trycka upp reklamstickers i hög kvalité som medlemmarna får köpa för en billig penning. Forumet i fråga handlar om en sorts motorcyklar, och många av medlemmarna har frågat efter dekaler med forumets logga på som de kan sätta på sina hojar! Hursomhelst. Är det någon som har något tips på vilka man ska anlita? Gärna något företag som kan ta beställningen via nätet (man laddar upp bilden till dom och fyller i storleken på dekalen t.ex.). Om det inte finns något sådant alternativ så letar jag nog främst efter ett tryckeri i någon av Stockholms södra förorter. Mycket tacksam för svar! MVH Peter |
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#2 | |||
|
||||
|
Flitig postare
|
Lägg gärna ut de förslag som du får in här, även via PM, mail etc. Tror att fler (inkl. jag själv) är intresserade.
|
|||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#3 | ||
|
|||
|
Nykomling
|
Fick tipset Stickers.se på ett annat forum. Dock så trycker det bara med svart och vitt (ej gråskalor).
|
||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#4 | |||
|
||||
|
Har WN som tidsfördriv
|
Stickerguy är en gammal klassiker som fungerar utmärkt, däremot så vet jag inte hur priserna står sig längre, men för ett par år sedan så var dom väldigt billiga.
//Björn |
|||
|
|
Svara med citat
|
|
|
#5 | ||
|
|||
|
Medlem
|
www.koolprint.se har jag använt för att trycka upp stora, fina vinylklistermärken i färg. Kostade runt 3000 spänn för 1000 st. Rekommenderas!
|
||
|
|
Svara med citat
|
| Svara |
|
|