Kom ihåg mig?
Home Menu

Menu


Använda H5 till Ingress, vad är bäst?

 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Oläst 2009-02-21, 09:29 #1
mp3express mp3express är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Apr 2005
Inlägg: 55
mp3express mp3express är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Apr 2005
Inlägg: 55
Hej! Har börjat fundera lite över en eventuell dum vana. Vi brukar sätta H1 för rubrik och sedan har det blivit (oavsiktligt egentligen) att vi använder H5 till ingress pga av att det vart snyggt och passade in med övrig storlek och färg.

Vi har ganska mycket innehåll på webbplatsen och det blir ett ganska stort jobb att ändra alla ingresser. (Skapar alla sidor manuelt utan CMS.)

Vi brukar även använda H3 eller H2 mitt i artiklen för vissa rubriker. Så en typisk artikel kan alltså få både H1,H2,H3,H5

Vi har mycket textmaterial på sidorna och mycket läsare och skriver framför allt för läsarna men är ju som alla andra beroende av en bra indexering i google.

Min fråga är nu alltså om man bör undvika H5 i ingressen? Kan den på sikt påverka seo negativt? Har ni något tips på en bättre lösning ur seo synpunkt?

Tacksam för alla synpunkter och erfarenhet som ni kan ha.

MVH
Stefan
mp3express är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat
 


Aktiva användare som för närvarande tittar på det här ämnet: 1 (0 medlemmar och 1 gäster)
 

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av

Forumhopp


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 22:46.

Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
 
Copyright © 2017