Citat:
Ursprungligen postat av nosnaj
Fast när man skriver frukost på ett kvitto som var 6 flaskor skumpa, eller mat när man köpt en klänning. Då kvittar beloppen, det handlar ju om uppenbara fusk.
Att åka till mässa och ha lite happenings är väl självklart att man ska få ha även som kommunala bolag. Verkar vara de med högst lön som är de mest snikna 
|
Eller mycket slarv, blir troligtvis en stor hög kvitton totalt. Såg på förra avsnittet med och då tog dom inte ut några traktamenten.
Och gör dom inte det så får dom väl köpa sprit för pengarna om summan ligger runt traktamente nivå utan det ska vara moral panik.
Sedan har vanligt folk ingen koll, jag brukar räkna kostnad på 3000-6000 att gå ut äta på bra resturang med lite alkohol för 2 personer. Det är en normal summa.
Sedan knappast värt ha så extrem stor granskning så det kostar 1 miljon granska precis allt till 100% för hitta felaktigheter på kanske 10-20k