Visa ett inlägg
Oläst 2012-05-10, 20:06 #169
nosnaj nosnaj är inte uppkopplad
Har WN som tidsfördriv
 
Reg.datum: Mar 2005
Inlägg: 1 012
nosnaj nosnaj är inte uppkopplad
Har WN som tidsfördriv
 
Reg.datum: Mar 2005
Inlägg: 1 012
Citat:
Ursprungligen postat av patrikweb Visa inlägg
Sedan beror det mycket på deras egna värdelösa service, är buss/spårvagn inte i tid? Så klart man vägrar betala för den resan då. Är det totalt fullt så man får trängas som boskap? Så klart man inte betalar då.
Du bor väl inte ens i Sverige längre, så hur ska du veta hur trafiken i Västra Götaland ser ut för Västtrafik?

Jag reser dagligen med dom i Göteborg och det är sällan som det krånglar, isg handlar det kanske om 10min i 95% av de krånglande fallen.
I dessa fall då det krånglar har de en resgaranti, du kan t.ex. få kompensation eller ta en taxi och få upp till ett visst belopp i ersättning.

Det är en fri marknad så du kanske kan starta din egen kollektivtrafik och erbjuda perfekt service, rena och hela fordon och till den fantastiska summan av 0kr per tur?
nosnaj är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat