Hej Jens - Tråkigt att höra att det blivit en miss i att återkomma till dig. Vi har som mål att aldrig låta någon vänta mer än 2 timmar på mail. Detta håller vi allt som oftast - dock vid olika problem eller vid eventuell nertid - drar det ofta iväg då vi inte klarar volymen. Nu i sommar har det också varit tillfällen (som du sett i tråden) som inte varit bra nog. Något vi absolut kommer se över.
När det gäller telefonsupporten så publicerar vi en rapport varje månad så att alla kunder kan se exakt vad som gäller i vår telefonkö mm. Vi har som mål att nå en sittid under 1 minut väntetid. Som du ser på rapporten nedan ligger vi på några sekunder över en minut de flesta månaderna - så inte riktigt målet men nära. I juni väntade den som väntade längst 22 minuter.
http://www.citynetwork.se/support/supportrapport-juni/
Hursom - som svar på din fråga är det du gick igenom inte accepterbart och ger oss bara mer råg i ryggen för att vi måste bättra oss. Stora massan får både kunnig och snabba svar - men det är inte ok att någon slinker emellan på det sättet du har gjort. Vi är ledsna för det och hoppas vi får chansen att visa vad vi går för en annan gång.
Lycka till!