Klarade millennium-buggen
|
|
Reg.datum: Aug 2005
Inlägg: 5 166
|
|
Klarade millennium-buggen
Reg.datum: Aug 2005
Inlägg: 5 166
|
Nej, jag har absolut inget med Dagens Juridik att göra på annat sätt än att jag läser deras artiklar med stor behållning, jag får ingen kickback i form av någon typ av ersättning, jag är själv "gratisprenumerant" på deras nyhetsbrev, inget annat.
Det var en fasligt paranoid inställning att man inte kan hitta en sida och rekommendera den utan att ha någon räv bakom örat..... Jag har varit med här på forumet sedan 2005 och har alltid redovisat när jag hänvisar till en sida jag själv är involverad i. Vidare så brukar jag ofta dela med mig av information, länkar, kalkyler m.m. utan att ha det minsta onda avsikter. Jag tycker det ger mig en tillfredsställelse när nåon annan har glädje av det jag tipsar om, sån är jag som person rent generellt. Nej, jag blir inte rik på det, men jag kan sova gott om natten med vetskapen att jag hjälpt någon annan, och att jag kanske själv blir hjälpt när jag behöver det i framtiden, men det är inget krav.
Jag tycker det skulle behövas mer hjälpsamhet människor emellan, mindre misstänksamhet mot goda avsikter.
Jag funderade ett bra tag på om jag skulle börja med att kommentera de artiklar jag bifogade länk till, men jag avstod av den anledningen att jag inte ville styra diskussionen för hårt, åtminstonde i början, utan jag vill låta läsarna på WN börja och sen, om det kommer igång en diskussion i ämnet, så kan jag själv delta med stor entusiasm.
Det hade varit mycket enkelt för mig att helt skita i att informera WNs läsare om dessa länkar, och det kommer jag troligen att göra i framtiden, för jag är inte beredd att ta osaklig kritik, som kritiserar att jag bidrar med för mycket på för kort tid, läs långsammare då..... eller skit i att läsa det jag skrivet över huvud taget.
Senast redigerad av Conny Westh den 2011-06-27 klockan 02:10
|