![]() |
Hej !
Letar efter folk som har gjort Scripts som funkar med PHP till Tradera.com Allt av intresse msg me :) |
Vad skall scripten göra då?
Vi är inte tankeläsare. |
PHP-script som länkar till Tradera.com av intresse? :P
|
Vad de skall gora? Om du skriver vad de gor sa vet jag om vi behover dem. Just nu ar jag oppen for alla ider. Php script som Lankar till Tradera ? Vad ar det?
|
Menar du script för att tex automatisera uppläggning av auktioner, sniperscript osv? Sånt som de håller på med på ebay? Vad tänker du göra med scripten? Använda? Sälja? Vidareutveckla?
Specificera din fråga tydligt så att folk förstår så får du mera svar. |
Alla mojliga har sokt pa Internet men hittar endast 2 st. Jag vill inte endast se hur manga som redan finns och vad de gor och vad de skulle kosta att anvanda dem sjalv inte salja vidare
|
Vilka funktioner ar du ute efter?
|
Citat:
|
PHP Script som har med Tradera.com att gora. Script som funkar med Tradera.com som bas. Allt av intresse.
|
Citat:
På bilverkstaden: du: hej, jag behöver grejjor som fungerar till bilar! vi: jaha, vilken del behöver du? du: vilken del som helst bara den fungerar med en bil. vi: vi har en gummi-plopp, behöver du den? du: ahh en gummi-plopp hittade bara 2st sådana på internet. vi: vad vill du att delen skall göra? du: det spelar ingen roll, bara den fungerar med en bil så skall jag se om jag kan använda den.. *garva* |
Jag kan säkert fixa något roligt skript som är förknippat med Tradera, men jag lika väl som de andra vill att du preciserar dig lite. Vad vill du uppnå med ditt skript? Vill du ha det i php, asp, python, java etc. Känner mig som en främling i ett okänt land när jag läser den här tråden.
|
Haha vilken knäckande fråga.
Kan nån fixa nåt nytt som jag kan tjäna pengar på, det ska vara på internet... |
ja ja :) Om nagon hade haft ett script vilket det inte verkar som nagon har sa lagger vi ner det. Nej jag vill inte gora nagot script och om ni last fran borjan sa var det PHP.Om jag nu fragar ALLT AV INTRESSE sa kan jag kopa vilken bil som helst men det skall vara en PHP bil.
ALLT AV INTRESSE menas med att ALLA SORTERS SCRIPT sa har du ett som visar agarna pa Tradera Nakna pa julafton sa kanske det ar intressant. |
Citat:
Vad är det som är så svårt att fatta. Har du ett skript som har med tradera att göra, skriv vad den gör och om du vill dela med dig den. Jesus. Exempel: Jag har en halvutvecklad sak som skulle logga in på Tradera och lista avslutade auktioner, hämta användare som köpt prylarna, för att sedan skicka vinnarmail automatiskt. Tyvärr är inte det färdigt än och inte skrivet i PHP utan Java. |
Du får väl helt enkelt komma på något själv och koda det istället om det inte finns några skript yellowberry. Ve och fasa..
|
Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 15:45. |
Programvara från: vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson