Visa ett inlägg
Oläst 2006-02-04, 19:23 #23
Riverboy Riverboy är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Feb 2005
Inlägg: 106
Riverboy Riverboy är inte uppkopplad
Medlem
 
Reg.datum: Feb 2005
Inlägg: 106
Det är lugnt.. men mitt första inlägg var typ "med alla tänkbara olika ursäkter för att slippa betala" så där hade du jurätt :-) Men efter att slutat varit förbannad och insett att det bara är att betala för det är ju jag har gjort fel.

Sen efter den insikten ville jag bara veta vad folk tyckte om att 90 dagars är normalt eller ens skäligt för en uppsägning av ett webbhotell.

Samt att det är skäligt att de kan ändra villkoren så lätt, för som jag fattar det har jag inte sett att de har ett nytt avtal inom 30 dagar kan jag inte kräva att upphäva mitt abonnemang vid en försämring.

Så har jag inte besökt deras sida eller vart in på kundzonen (hittar inget där om nytt avtal men det spelar ingen roll) på 30 dagar så är det bara acceptera det nya avtalet.
Riverboy är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat