Visa ett inlägg
Oläst 2006-01-17, 19:17 #26
jesper@nenos avatar
jesper@neno jesper@neno är inte uppkopplad
Nykomling
 
Reg.datum: Jan 2006
Inlägg: 2
jesper@neno jesper@neno är inte uppkopplad
Nykomling
jesper@nenos avatar
 
Reg.datum: Jan 2006
Inlägg: 2
Hej

Vi tackar givetvis för den feedback vi fått i denna tråd. Det mesta verkar handla om nya utseendet på hemsidan samt varför vi bytt namn. Vad gäller utseendet på hemsidan har vi medvetet valt en mer stilren utformning. Vi har full förståelse för att den inte tilltalar alla.

Gate9 började som ett hostingföretag som delvis körde servrar och utustning i USA. Inriktningen var enbart webbhotellskunder och klassades av många som ett lågbudgethotell. I takt med att vi utvecklat tjänster, kvalitet och kundservice har vi sett att vi mer och mer växt ifrån det namnet en gång stod för.

Namnbytet har varit planerat under väldigt lång tid och en av orsakerna är också att det nya namnet passar bättre med de framtida tjänster vi har planerade. Gate9 var ett varumärke vi köpte som inte längre passar in i vår långsiktiga strategi. Neno är det nya varumärket vi kommer att använda för våra webbhotellstjänster.

Hoppas detta svarar på de flesta frågor

M.v.h.
Jesper Ohlsson
jesper@neno är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat