Citat:
Ursprungligen postat av ric
Jo jag har läst dem, både då de skrevs när de refererades till i den här tråden. Jag säger ju att de är bra, dvs. att det är bra argument. Det förklarar varför det inte går att ha länkar i signaturen idag. Det finns ingen anledning för dem att förklara igen varför det inte går. Det jag menade tidigare var att de fått feedback om vad medlemmarna tycker, det är inte så ofta ändringar diskuteras och så många deltar, bra att ta tillvara.
|
Men efter att du sade att "dom är säkert bra" så låter det precis som att du inte läst dom..
Där utav det uttalandet.
Citat:
Ursprungligen postat av ric
Det jag menade tidigare var att de fått feedback om vad medlemmarna tycker, det är inte så ofta ändringar diskuteras och så många deltar, bra att ta tillvara.
|
Jag tycker inte att några ändringar rörande just signaturerna skall ske.
Vill gärna undvara just spam i dessa.
Redan idag syns försök till spam i dessa, dels utav nya medlemmar och utav gamla.
Står i reglerna att en signatur skall vara max 2 rader. Och ändå så finns det medlemmar (obs! ej admin/moderatorer) som har fler än så.