 |
Har WN som tidsfördriv
|
|
Reg.datum: Mar 2004
Inlägg: 1 053
|
|
Har WN som tidsfördriv
Reg.datum: Mar 2004
Inlägg: 1 053
|
Om du pluggar på universitet och har studiemedel som kommer in på ditt konto så erbjuder de flesta banker gratis VISA + Internettjänster.
Går du gymnasiet så kan det hända att du får betala för det på vissa ställen och på andra inte. Vad har du för typ av bankomatkort idag? Jag föreslår att du går in på din bank och berättar att du behöver ett kort för att kunna handla på Internet, typ VISA. Säg att du kan få pröva på gratis ett år på Nordea ifall du skulle flytta dina konton dit och fråga om de kan erbjuda samma sak. Borde gå..
Själv sommarjobbar jag i kundtjänst på Nordea och kan ordna ett VISA åt dig om du byter bank och flyttar alla dina konton, förutsatt att du inte har betalningsanmärkningar givetvis. :P
|