Visa ett inlägg
Oläst 2005-07-17, 00:46 #96
Thomass avatar
Thomas Thomas är inte uppkopplad
Administratör
 
Reg.datum: May 2003
Inlägg: 3 901
Thomas Thomas är inte uppkopplad
Administratör
Thomass avatar
 
Reg.datum: May 2003
Inlägg: 3 901
Citat:
Originally posted by jonny@Jul 17 2005, 00:37
Bara genom att ta bort direktfaktureringen och låta förnyelser ske enbart genom ombud kan man spara mycket. Man kan ta bort kundtjänsten och bara ha den för ombud och låta ombuden hantera slutkunden helt. Det fungerar ju bra med exempelvis .COM.
Ge mej eller nån annan som som tror oss ha en bra ide en exekutiv befattning på nic-se några månader så vore det skillnad, men nu är det ju inte så och då får vi spela dom korten vi har på hand och sluta lipa.

Och alla som har kanonlösningar på hur en jätte-populär lösning för domänhanering för .se & andra tlder skulle se ut, skrid till verket jag köper lösningen. 100 000 sek till vinnaren! WN-medlemmarna bestämmer!

Så är man så säker på sin sak, lägg 3 månader med 200 kr i timmen.

Maila mej för detaljer för interface likt enom's, godaddy och hur nic.se's pgp rutiner osv ... skall jag vidarebefodra dessa till rätt person.

Thomas
Thomas är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat