Visa ett inlägg
Oläst 2005-07-09, 14:04 #48
Tomas B Tomas B är inte uppkopplad
Flitig postare
 
Reg.datum: Apr 2005
Inlägg: 331
Tomas B Tomas B är inte uppkopplad
Flitig postare
 
Reg.datum: Apr 2005
Inlägg: 331
Citat:
Om du pratar med de via telefon kommer du säkert fråga varför de stängt av dig, så säger de att du har haft ogiltiga klick, så säger du att du inte klickat så de får inte inte stänga av dig, så säger de att det skiter de i för att det är din sida som misstänks för fusk.
Har använt adwords i ganska stor omfattning allt sedan tjänsten startades och de fåtal gånger under åren som det har blivit något fel så har de vi pratat med varit mer än hjälpsam. Adsense stängdes av under en kort tid felaktigt pga misstanke om ogiltiga klick, google kollade och fann att de hade gjort fel och vi fick betalt under den tiden som adsense varit nere, inget problem..

Adwords har haft en del märkliga toppar och när vi har påtalat det för google så har de direkt justerat det så att allt blir bra. Jag tror att om man kontaktar dem med förutsättningen att de skiter i dig och din sida så får du kanske också svar därefter - rätt eller fel vet jag inte. Om du däremot kontaktar dem och lägger upp diskussionen med fakta och korrekta uppgifter så är det inga problem specillt inte kanske om du har varit kund ett tag..


/ Tomas
Tomas B är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat