Visa ett inlägg
Oläst 2005-06-05, 19:19 #5
pitbulls avatar
pitbull pitbull är inte uppkopplad
Har WN som tidsfördriv
 
Reg.datum: May 2004
Inlägg: 1 100
pitbull pitbull är inte uppkopplad
Har WN som tidsfördriv
pitbulls avatar
 
Reg.datum: May 2004
Inlägg: 1 100
Citat:
Originally posted by grazzy@Jun 5 2005, 19:10
Får och får. Det är väl snarare så att du inte får manipulera den så att du förstör eller förändrar något som påverkar resultatet.

Enligt "reglerna" så skall man ju klippa och klistra deras kod direkt från adsense till sin .html-kod också, hur många lägger inte sina affiliate-koder i en databas och visar olika baserat på sida osv osv.

Kör hårt säger jag, så länge du inte fuskar är det lungt. Det är googles sätt att bli av med folk som fuskar på ett legitimt sätt bara.
Hmm... det kanske bara är jag som är alltför präktig m.a.o? Det var ju skönt som omväxling.

Jag började nyss med att arbeta med Google Adsense (har försökt att vara reklamfri tills nu) då blir man lätt lite överambitiös och läser igenom alla avtal, noga och länge.

Jag ska följa ditt råd Grazzy och knappa om koden till sökboxen senare, för som sagt: Det är inget fusk, bara vanlig xhtml-standard.

/Stefan

P.s.
Jag och hunden kommer hem till dig och bor/äter på obestämd framtid om Google trots allt kastar ut mig.
pitbull är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat