Ämne: Stor Förlust
Visa ett inlägg
Oläst 2004-12-04, 03:38 #2
mypay mypay är inte uppkopplad
Mycket flitig postare
 
Reg.datum: Aug 2004
Inlägg: 528
mypay mypay är inte uppkopplad
Mycket flitig postare
 
Reg.datum: Aug 2004
Inlägg: 528
lider med dig.. jag fäster mig snabbt vid djur och jag har en råtta (japp) som nu är 1.5 år.. jag är mycket fäst vid den då den..

nu har den börjat stressa upp sig och bli väldigt orolig samt att den verkar få astmatiska attacker ibland (den sitter och ser ungefär ut som när en katt fått en hårboll..)

Buren som den bor i är en gammal bokhylla som vi byggt en "grind" till av trälist och vanligt hönsnät. Den har lyckats bita sig igenom nätet samt dra loss det från sina fästen (hon är ett litet monster)

Så jag vet hur det känns.. jag har fått säga adjö till flera djur i mina dagar.. katt och hund.. och nu snart råtta..

bara och beklaga sorgen - och för att vara grymt förutsägbar - livet fortsätter.. det måste du också göra :|
mypay är inte uppkopplad   Svara med citatSvara med citat